Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
SHRNUTÍ: Sezóna 2017/2018 pohledem statistik
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo se vám v letošní sezoně nejvíce líbil?
Patrik Maier
 
 229
Matěj Psota
 
 505
Někdo jiný
 
 272

Celkem hlasovalo 1736 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

O postupujícím do čtvrtfinále play-off rozhodne pátý duel!

Věra Novotná, 21.2.2017

Čtyřikrát se týmy Benátek nad Jizerou a Frýdku-Místku střetly v předkole play-off. Každý z celků si připsal po jednom vítězství na domácím ledě a jednom skalpu na ledě soupeře. Vítěz série není předem daný, záleží vždy na mnoha okolnostech. Pojďme si před rozhodujícím pátým duelem připomenout, jaká vlastně byla dosavadní střetnutí v předkole a kdo je na tom bodově nejlépe. Poslední souboj mezi Benátkami nad Jizerou a týmem HC Frýdek-Místek vypukne 23. února v 17:30. Pro ty, kteří nemohou být přítomni přímo na stadionu, je připraven živý video-přenos a textová reportáž.


Tento článek patří k zápasu:  0.kolo, BEN - JFM 5:7 

Jak to všechno bylo?

Všechno začalo 16. února, kdy se poprvé oba týmy střetly na ledě benáteckého celku. K vidění nebylo mnoho branek, celkově dvě, a obě dvě spadly do sítě domácích. Frýdek si tak připsal první výhru v sérii hrané na tři vítězné zápasy a brankář Daneček mohl slavit nulu. Druhé utkání u řeky Jizery nabídlo již podstatně více gólů. Benátečtí tentokráte před svým domácím publikem dominovali a vedli již 4:1. Frýdecko-Místečtí se však nehodlali vzdát bez boje a postupně stáhli manko na pouhou jednu branku. Těsný náskok ale Středočeši již udrželi a série byla srovnána.

Následoval tedy přesun na východ republiky. První střetnutí si v hale Polárka Frýdek-Místek s přehledem pohlídal, když zvítězil vysoko 7:1 a připravil si tak pomyslný matchball, který ale Středočeši odvrátili. Ve čtvrtém vzájemném měření sil se čistým kontem blýskl brankář Jiří Stejskal a díky dvěma brankám Bělohorského a Prokeše je série opět nerozhodná.

Kdo vede statistiky kanadského bodování?

Co se týče celkového počtu vstřelených branek, je na tom lépe nováček letošní sezony z Frýdku-Místku, který vede 12:7. Letošní předkolo je bohaté také na počet trestů. Ve čtyřech vzájemných zápasech jich bylo uděleno 55, v poměru 34:21 pro Benátky. Přesilovkových branek ale mnoho nepadalo. Benátečtí hokejisté zvládli využít dvě početní výhody, jejich soupeř se ve svých přesilovkách trefil pětkrát.

Frýdek-Místek táhne Aron Chmielewski, jenž zatím během předkola nasbíral sedm kanadských bodů (3+4). Dalším produktivním hráčem je poté v partě rysů Marek Růžička se šesti body (4+2) a hattrickem na kontě, který přišel ve druhém zápase série. Nejlepšími nahrávači Frýdku jsou Antonín Pechanec a Aron Chmielewski, jejichž nahrávky byly ve čtyřech případech těmi gólovými.

V benáteckých kolonkách nenajdeme tolik kanadských bodů, ale to teď hráče určitě netrápí, hraje se přeci na vítězství. Nejproduktivnější dvojicí je Jan Víšek spolu s Ladislavem Bittnerem. Oba mají na svém kontě tři body. Bittner si připsal jeden gól a dvě asistence, Víšek poté rozdal tři přesné gólové nahrávky. O pozici nejlepšího střelce Benátek se rovněž dělí dva hokejisté. Tentokrát jsou to Jan Plodek a Adam Dlouhý, kteří se za celou sérii trefili ve dvou případech.

1. vzájemný zápas

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Frýdek-Místek 0:2 (0:1, 0:1,0:0) - stav série 0:1

Branky a nahrávky: 1. Marek Růžička (Pechanec, Chmielewski), 27. Chmielewski (Kania).

Sestava Benátek: Stejskal – V. Kočí, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, Jan Bednář – Hrníčko, Plodek, A. Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Víšek – J. Havel, Prokeš, Bittner – Janele, Vrbata, Bělohorský.

Sestava Frýdku-Místku: L. Daneček – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jašek, Lacka – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.

Pozápasové ohlasy najdete zde.

2. vzájemný zápas

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Frýdek-Místek 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) - stav série 1:1

Branky a nahrávky: 18. A. Dlouhý (Plodek, Víšek), 22. Bittner (Mikliš, Prokeš), 34. Plodek (Víšek, Kolmann), 45. Hrabík (Bittner, Bednář) – 7. Chmielewski (Pechanec, Michal Roman), 47. Chmielewski (Růžička, Pechanec), 60. Jašek (Růžička, Chmielewski).

Sestava Benátek: Stejskal – V. Kočí, Mikliš, Jandus, Kolmann, Plutnar, Havlín, Husa, Jan Bednář – Víšek, Plodek, A. Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Bělohorský – Hrníčko, Prokeš, Bittner – Janele, Vrbata, J. Havel.

Sestava Frýdku-Místku: L. Daneček – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih, Bartko, Piegl, D. Stránský – Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Cienciala, M. Kovařčík – Miloš Roman, Jašek, Lacka – Franek, Jaroš, Klimša – Christov.

Pozápasové ohlasy najdete zde.

3. vzájemný zápas

HC Frýdek-Místek vs. HC Benátky nad Jizerou 7:1 (2:0, 2:0, 3:1) - stav série 2:1

Branky a nahrávky: 3. Rufer (Adámek, Kania), 15. Cienciala (Jašek, O. Kovařčík), 36. Cienciala (M. Kovařčík, Jašek), 40. Marek Růžička (Chmielewski), 46. Miloš Roman (Adámek, Klimša), 47. Marek Růžička, 53. Marek Růžička (Chmielewski, Adámek) – 51. A. Dlouhý (Víšek, Havlín).

Sestava Frýdku-Místku: L. Daneček – Adámek, Kania, Michal Roman, Štebih (A), Bartko, D. Stránský, Haman – Marek Růžička, Pechanec, Chmielewski – Cienciala (A), Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), O. Kovařčík, Miloš Roman – Franek, Jaroš, Rufer – Lacka.

Sestava Benátek: Stejskal (40. Hosnedl) – Husa, Mikliš, Jandus, Kolmann (A), Plutnar, Havlín, Jan Bednář – Víšek (C), Plodek, A. Dlouhý – Hrabík, Chrtek, Bělohorský – Hrníčko, Prokeš, Bittner – Wiencek, Janele, J. Havel.

4. vzájemný zápas

HC Frýdek-Místek vs. HC Benátky nad Jizerou 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) - stav série 2:2

Branky a nahrávky: 17. Bělohorský (Chrtek, Hrabík), 49. Prokeš (Bittner).

Sestava Frýdku-Místku: Šimboch – Kania, Adámek, Štebih, Michal Roman, D. Stránský, Bartko, Haman, Lacka – Chmielewski, Pechanec, Marek Růžička – M. Kovařčík, Jašek (A), Cienciala – Miloš Roman, O. Kovařčík (C), Klimša – Rufer, Jaroš, Franek.

Sestava Benátek: Stejskal - Mikliš, Husa, Kolmann (A), Jandus, Havlín, Plutnar (C), Jan Bednář – A. Dlouhý, Plodek, Víšek (A) – Bělohorský, Chrtek, Hrabík – Bittner, Prokeš, Hrníčko – J. Havel, Janele, Wiencek.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,3 (hlasovalo 496 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist