Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: 40. kolo, HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč, středa 17. ledna od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo bude nejproduktivnějším hráčem Benátek v rámci 4. čtvrtiny sezony?

Celkem hlasovalo 61 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Do Benátek přijede Slovan, bude pokračovat série plná nastavení?

Věra Novotná, 14.8.2017

Příprava se rozjela na plné obrátky na všech stadionech a hokejisty kolem trenéra Jiřího Kudrny čeká další měření sil. Po úspěšném tažení v Litoměřicích se pokusí na tento zápas navázat před domácími fanoušky. Soupeřem jim bude tým HC Slovan Ústí nad Labem, účastník loňského play-off.

Přijďte podpořit Benátky na domácí stadion! Úvodní buly bude vhozeno 15. srpna v 18:00. Pokud nebudete přímo na ochozech zimního stadionu, můžete souboj sledovat prostřednictvím serveru onlajny.com.


Tento článek patří k zápasu:  0.kolo, BEN - UNL 6:2 

Rychlý konec Ústí v play-off

Vstup do sezony se týmu z Ústí nad Labem povedl, z devíti duelů prohrál pouze třikrát a to v rozmezí 3. – 5. kola, kdy nestačil na Frýdek-Místek (6:7), Litoměřice (4:5) a Přerov (2:3pp). Byly to hořké porážky, soupeřům zajišťovaly body poslední třetiny nebo nastavený čas. Následně přišly horší i lepší časy a vše tak skončilo šestou příčkou zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Soupeřem pro Ústí byli kladenští Rytíři!

Slovan mohl být s přiřknutým soupeřem spokojený. O rok dříve se potkali ve stejné fázi soutěže a Rytíři se v tu dobu pyšnili titulem „vítěz základní části“. Hráči Ústí ale nic nevzdali a v šestém utkání zvítězili v prodloužení 4:3 a mířili do semifinále…Vzpomínat tak mohli na mnohé, Kladno naopak toužilo po pomstě.

Někteří, kteří v době vyřazení Kladna oblékali dres Slovanu, nastoupili ve čtvrtfinále sezony 2016/2017 na opačné straně kluziště. V kladenských barvách se představili ex-ústečtí David Tůma, Petr Tenkrát a Jan Kloz. Vzájemné zápasy obou týmů napovídaly, že Slovan nemá znovu vůbec lehkou pozici. V sezoně dokázal Kladno porazit jen jedinkrát. Rytíři tentokrát ve čtvrtfinále nezaváhali, přejeli svého soupeře 4:0 na zápasy a zamířili do semifinále.

Slovan obměnil kádr

Již před začátkem ročníku 2017/2018 Ústí předeslalo snížení svého rozpočtu. „Do nové sezóny vstupujeme s nižším rozpočtem, než byl letos, ale každopádně soutěž přihlásíme a odehrajeme. Hráči, realizační tým a management se museli uskromnit, ale většina situaci pochopila a klubu vyšla vstříc. Sezóna je nesestupová a příležitost dostanou hlavně mladí hráči, což je i zájem ČSLH,“ uvedl pro klubový web ekonomický jednatel klubu Ing. Jiří Zdvořáček.

Tým se rozloučil hned s několika hráči, mezi nimiž byli Kasík, Přindiš, Dalecký, Moučka, Málek, Komárek nebo Moskal. Zároveň však klub avizoval navázání spolupráce s Mladou Boleslavi, která by do týmu mohla poslat celou jednu pětku, jak řekl pro server hokej.cz sportovní manažer Mladé Boleslavi Luděk Bukač. Vladimír Evan, sportovní ředitel ústeckého klubu však doplnil: „Mladá Boleslav se stane naším partnerem, nikoliv však farmou.“

Jednou z posil je i útočník Pavel Smolka, jenž do Ústí zamířil z druholigového Mostu. Pětadvacetiletý forward v dresu Mostu odehrál posledních pět sezon a v té poslední si připsal 27 kanadských bodů (17+10) v 54 utkáních.

Jak tedy vypadá aktuální soupiska Slovanu?

Brankáři: Jakub Soukup, Martin Volke, Jan Dlouhý.

Obránci: Martin Vágner, Patrik Husák, Vladimír Brož, Marek Macek, Martin Zdvořáček, Patrik Balcar, Jan Hucek.

Útočníci: Jaroslav Roubík, Pavel Smolka, Daniel Vrdlovec, Antonín Melka, David Merta, Ladislav Gengel, Roman Navarra, Martin Mical, Famil Amirov, Ondřej Kopta, Jakub Loukota.

Vzájemné zápasy

Duely mezi Benátkami a Slovanem byly v minulé sezoně vždy ukončeny v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Bude tato tradice pokračovat i přípravě potažmo sezoně nadcházející? To se dozvíme již brzy! V minulém ročníku rovněž platilo pravidlo, že se z vítězství radoval vždy hostující celek, celkově tedy byla série vyrovnaná 2:2 na zápasy.

8. kolo

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn

Branky a nahrávky: 35. J. Mikyska (Pyrochta), 51. Hrníčko (Lakatoš, Prokeš), 57. Ordoš (Krejčí, Lakatoš) – 40. Gengel (Melka, Přindiš), 42. Merta (Z. Doležal, M. Vágner), 45. Gengel (Moučka), rozh. náj. Poulíček.

21. kolo

HC Benátky nad Jizerou vs. HC Slovan Ústí nad Labem 3:4pp

Branky a nahrávky: 6. A. Dlouhý (Volf, Chlapík), 43. Chlapík (Štich, Volf), 56. Kočí (Plodek, A. Dlouhý) – 15. Markulinec (Zajíc, Moučka), 22. Bernad (Dalecký, Loskot), 30. Melka (Moučka), 62. Vl. Brož (J. Kloz, M. Vágner).

34. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Benátky nad Jizerou 3:4pp

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík, Bernad), 26. Melka (Roubík, M. Vágner), 44. Vl. Brož (Z. Doležal, Vrdlovec) – 20. Víšek (Pyrochta, Ordoš), 23. Orsava (Pospíšil), 23. Víšek (Havel), 64. Orsava (Pospíšil).

47. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem vs. HC Benátky nad Jizerou 0:1pp

Branky a nahrávky: 61. Pospíšil (J. Mikyska).


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 2,88 (hlasovalo 168 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist