15. 9. 2008 | Jiří Svoboda

Z Nikolajky mladší žáci bez bodu

Mladší žáci Benátek po úspěšném vstupu do soutěže tentokrát nestačili na pražské Nikolajce proti Zbraslavi.
K druhému soutěžnímu utkání nastoupili mladší žáci v Praze na Nikolajce proti domácímu Slavoji Zbraslav. Od začátku utkání byli benátečtí kluci aktivnějším týmem, ale jako první se přes spoustu šancí hostí ze vstřelené branky radovali domácí hráči v 10. minutě. Hostům se podařilo za 5 minut vyrovnat po dorážce Bukolské a díky brance Šípka z 20 minuty se dokonce ujali vedení. Bylo to poměrně málo, protože šancí měli hosté minimálně na dalších 5 gólů. Jak se později ukázalo, tak nevyužití nabídnutých šancí mělo velký vliv na konečný výsledek. Takové šance po pěkných kombinacích se prostě proměňovat musí! (poměr střel: 11:27) Ve druhé části hry hostům trochu odešli fyzické síly a zbraslavští toho dokázali využít k otočení zápasu ve svůj prospěch, když se třemi brankami ujali vedení 4:3. Benátečtí bušili do brankáře soupeře, který byl „nepřekonatelný“ (poměr střel 16:21). Jediný, kdo dokázal prostřelit v obráceném gardu chytajícího gólmana Zbraslavi byl Kroupa. Do závěrečné části hry se vstup hostům vůbec nevydařil a po hrubé chybě již po uplynutí 21 vteřin lovil hostující brankář kotouč ze své sítě. Benátky opět odstřelovali branku soupeře (poměr střel 3:15), ale vytěžili z toho pouze jediný gól z hokejky Šípka v čase 55:40, který dával ještě naději na zisk bodu. Ani v přeskupené sestavě a po závěrečném power-play (cca minutu a půl) se hostům nepodařilo skórovat a tak odjíždějí z Nikolajky bez bodu. Co bylo platné, že předváděli pěkný hokej s řadou vyložených šancí, když je nedokáží proměnit. Benátečtí tak mají do příštího utkání o čem přemýšlet a při trénincích se musí na koncovku zaměřit. K dalšímu utkání nastoupí Benátky na domácím ledě v sobotu 20.09.08 od 11:00 hodin proti HC Benešov. Přijďte i vy podpořit naše mladé hráče!

HC Slavoj Zbraslav : HC Benátky nad Jizerou
5 : 4 (1:2, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Bukolská (Fiala), 20. Šípek (Vaněček P.), 30. Kroupa, 56. Šípek (Fiala) Vyloučení: 1 : 1 , využití: 0:0, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 35 : 63 Vývoj skóre: 0-1, 1-1, 1-2 / 2-2, 2-3, 3-3, 4-3 / 5-3, 5-4 Sestava: Pošmourný/Stavar – Macura, Vaněček P., Slatinský, Haspeklo, Kroupa – Růžička, Hošek, Votoupal – Šípek, Bukolská, Fiala – Král, Šimon, Mocek Trenéři: Svoboda Jiří, Vaněček Jan Vedoucí družstva: Fialová Martina