29. 9. 2008 | Jiří Svoboda

Mladší žáci přijeli z lázní s plným bodovým ziskem

Ke čtvrtému soutěžnímu utkání nastoupili mladší žáci v Mariánských Lázních (od 10:00 hod.). Po dlouhé cestě (3,5 hodiny v autobusu), když odjezd z Benátek byl v 05:30 hodin, byli kluci rozlámaní, ale natěšení na hru.

Stejně jako v předešlých utkáních se opakoval již známý scénář. Benátečtí útočili, vytvářeli si řadu střeleckých a gólových příležitostí, jenže branky střílel soupeř. Domácí dosáhli ze šesti pokusů v první třetině dvou gólů, naproti tomu benátečtí hráči vystřelili na domácího brankáře 21 střel bez konečného efektu. Nedokázali využít ani čtyři nabídnuté přesilové hry. V čase 19:48 byl vyloučen důrazně hrající hostující obránce Žalud (vražení na hrazení). Hosté do konce třetiny přesilovku soupeře nejenže ubránili, ale ihned po přestávce v čase 20:16 Kroupa po samostatné akci dokázal prostřelit domácího brankáře a při vlastním oslabení dal zasloužený první gól Benátek.

Ve druhé části hry ještě domácí stačili na gól Benátek odpovědět brankou v čase 26:47, ale to z jejich strany bylo do konce utkání vše i zásluhou toho, že v brance Benátek zůstal do té doby střídající Jirka Stavar a svými dobrými zákroky si udržel nulu na svém kontě. Benátky do konce třetiny snížili na rozdíl jediného gólu, když v čase 29:16 po přihrávce Hoška proměnil svoji, už asi desátou šanci Šípek.

Po úpravě ledové plochy, kdy si v šatně hráči vyslechli pokyny trenérů a nabrali nové síly do utkání, vstoupili lépe hosté z Benátek. Již po necelých dvou minutách vyrovnal na 3:3 Šípek (41:44, as. Hošek). V tu chvíli si snad benátečtí kluci konečně uvědomili, že jsou lepší než soupeř. Za další cca 3 minuty již vedli po Hoškově parádní trefě (44:07). Smolařem utkání z pohledu Benátek byl Tomáš Macura, který bojoval, snažil se, ale nedokázal proměnit dva samostatné nájezdy a do brankáře M. Lázní bušil jako do zdi. V jednom střídání 3x po sobě „vyprášil“ jeho pravý beton. Na rozdíl dvou branek se Benátkám podařilo odskočit díky v pořadí již třetí brance Šípka (52:10). Do konce utkání však zbývalo ještě spousty času a síly hráčům Benátek rychle ubývaly. Soupeř začal častěji váženě ohrožovat hostující branku, zvyšoval tlak a tak si trenér hostí v čase 55:29 vyžádal oddychový čas, aby dopřál hráčům alespoň chvilku času na odpočinek navíc a uklidnil je. V závěrečných minutách se podařilo hostům ustát tlak domácích a vybojovat tak třetí výhru, první z ledu soupeřů.

K dalšímu utkání nastoupí Benátky na domácím ledě v sobotu 04.10.08 od 09:30 hodin proti TJ Slavoj Velké Popovice „A“. Přijďte i vy podpořit naše mladé hráče!

HC Mariánské Lázně : HC Benátky nad Jizerou