17. 3. 2024 | Ondřej Nejedlo

Hladká porážka ukončila benáteckým hráčům sezónu

OS3, neděle 17. 3. 2024
HC Tábor - HC Benátky nad Jizerou TAB - BEN
O tom, že si hráči Benátek nad Jizerou nevynutí další zápas před svými diváky, rozhodla prakticky již první třetina. V ní byli táborští kohouti maximálně produktivní, vstřelili čtyři branky a vydláždili si poměrně snadnou cestu do čtvrtfinále vyřazovací části. Ve druhé třetině sice hosté snížili, následně Šafránek nastřelil tyčku, domácí tým měl ale utkání pevně ve svých rukou, dvěma slepenými brankami nepřipustil žádné drama a před více než dvěma tisíci vlastních fandů oslavil splnění, pro ně povinného, úkolu.
HC Tábor: Žajdlík - Plášil, Hubata, Černý, Hajič, Suchánek, Bačo - Zeman, Matušík, Huna - Krliš, Zadražil, Šulek - Nevšímal, Milfait, Severa - Prášek, Zíb, Bárta - Duda
HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (21. Hradiský) - Antoš, Němeček, Knesl, Kliment, Macura, Mašek, Fišer - Řepík, Havlas, Hozák - Kučera, Šafránek, Jankovský - Martínek, Zumr, Vágner - P. Douša, Husák, Peca
Branky a nahrávky: 9. Plášil (Krliš, Zadražil), 14. Nevšímal (Severa, Milfait), 16. Krliš (Šulek, Milfait), 20. Prášek (Bárta, Suchánek), 33. Šulek (Matušík, Plášil), 34. Krliš (Zadražil, Hajič), 43. Nevšímal (Zíb, Hajič) - 28. Jankovský (Kučera, Mašek). Rozhodčí: Bernat, Čáp - Figer, Juránek. Vyloučení: 7:2, navíc Hubata (TAB) 5 min. - Martínek (BEN) 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2146. Střely na branku: 32:23.

Benátečtí vstoupili do zápasu mírným tlakem, leč brankáře Žajdlíka nepřekonali. Oproti tomu zkušenější sok ihned ze své první vážnější akce odšpuntoval radost početného diváckého obecenstva. Krliš si všiml obránce Plášila, který zůstal stát před Brázdilem, adresoval mu přihrávku. Bývalý extraligový bek rychlou kličkou zmátl Brázdila a zavěsil kotouč pod břevno.

Následně táborský tým ubránil oslabení za prohřešek Milfaita a chvíli po něm opět udeřil. Byl to právě Milfait, který se protáhl až před Brázdila, toho ještě nepřekonal, hlídkující Nevšímal ale doklepl kotouč do sítě. Jihočeši byli v laufu a chvilku poté potrestali i Antošův faul. Šulek elegantně projel do mezikruží a zadovkou oslovil Krliše, který usměrnil kotouč nad beton roztaženého Brázdila.

Sedmnáct vteřin před koncem úvodní periody udržel kotouč u pravého mantinelu Bárta, před brankou našel svého kolegu ze čtvrté útočné formace Práška, jenž mířil přesně mezi betony brankáře Brázdila.

Toho do druhé třetiny vystřídal mezi tyčemi benátecké branky Hradiský. Ke slovu se dostali také hosté. Ti nejprve nepotrestali Hubatův faul. Necelé dvě minuty po návratu řízeného beka na led se na pravém křídle uvolnil Kučera, oslovil volného Jankovského, který mířil naprosto přesně. Chvíli poté putoval na trestnou lavici domácí Zadražil a Tábor čekaly horké chvilky. Benátečtí předvedli nejlepší pasáž hry tohoto zápasu. V přesilové hře zamkli svého soka a druhou branku měl několikrát na holi zejména Šafránek. Benátecký kapitán nejprve nechal vyniknout Žajdlíka, jeho další střelu ze závěru přesilové hry zastavila tyčka.

Kritické chvíle Jihočeši přežili a sami zvýšili náskok. Matušík se uvolnil za brankou, z jeho práce těžil Šulek, jenž se odpoutal od svého strážce a mířil mimo Hradiského dosah. Mladý benátecký brankář inkasoval za dvaačtyřicet sekund znovu. Krlišova dělovka z poměrně ostrého úhlu si našla cestu do protějšího horního růžku benátecké branky a o tom, kdo zvítězí v tomto zápase, bylo rozhodnuto.

Závěr druhé třetiny okořenila bitka mezi domácím Hubatou a hostujícím Martínkem. Po přesném úderu domácího beka zůstal Martínek ležet otřesený na ledě, zarážející bylo jednání Hubaty, který ležícímu soupeři uštědřil ještě několik nesportovních úderů. Navázal tak na své „představení“ ze základní části, kdy podobným stylem svedl bitku s benáteckým Dvořákem, momentálně laborujícím se zraněnou dolní končetinou.

Pro Martínka zápas, kvůli zranění v obličeji, skončil. O přestávce jej následoval také spoluhráč Zumr s poraněním krku. Ne tak pro Hubatu, který od hlavních rozhodčích, trochu překvapivě, neobdržel trest do konce zápasu. Přesto po odpykání pěti trestných minut rozhodli domácí trenéři o stažení tohoto beka ze sestavy.

Brzy si po zahájení třetí třetiny si našel kotouč z druhé vlny najíždějící mladík Nevšímal a svoji druhou brankou v zápase zatloukl další hřebíček do benátecké rakve. Zápas se od těchto chvil spíše dohrával, domácí se již nikam nehnali, hosté již neměli síly alespoň na korekci výsledku.

Pro benátecký tým tak druholigová sezóna 2023/24 skončila. V Táboře se ve čtvrtfinále těší na další středočeský tým – Příbram.

Richard Lobo (HC Tábor): Zápas jsme od začátku pojali velmi zodpovědně. Benátky jsme v první třetině vůbec k ničemu nepustili a sami plnili to, co jsme chtěli. Byli jsme aktivní střelecky, chodili do předbrankového prostoru a byli za to už v první části odměněni čtyřmi brankami. Potom jsme, i vinou vyloučení, dostali soupeře chvíli do hry, inkasovali jsme gól, ale brzy jsme na něj odpověděli a hosty to definitivně zlomilo. Myslím si, že to od nás bylo poměrně solidně a zodpovědně sehrané utkání, a co se hry dozadu týče, byla to v určitém směru i příprava na další sérii. Velké poděkování znovu patří divákům, kteří vytvořili zápasu výbornou atmosféru.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Do zápasu jsme dobře vstoupili, měli jsme dvě nebo tři šance, které jsme ale nevyužili a Tábor nás hned nekompromisně ztrestal. Paradoxně si myslím, že táborská první třetina byla nejhorší ze všech tří zápasů, ale byla nejefektivnější. Právě efektivita rozhodla dnešní zápas i celou sérii. Řekl bych, že se nemáme za co stydět. Tábor jsme potrápili a přeju jim hodně štěstí do dalších bojů.