27. 5. 2008 | Tomáš Nejedlo

Hokejbalová sobota se v Benátkách vydařila

Rok se s rokem sešel a benátečtí fanoušci navázali na tradici založenou od loňské sezóny a uspořádali již 2. ročník hokejbalového turnaj fanoušků. V sobotu 24. května se sešly týmy Benátek, Chrudimi, Kolína, Mladé Boleslavi a Šumperka, aby v přátelském duchu odehrály tento turnaj. Ve slunečném počasí hřiště ovládli faoušci HC Chrudim a stejně jako loni se radovali z prvenství. Jak se vedlo ostatním týmům se můžete dozvědět z následujících řádků.
Hrálo se systémem každý s každým. Konečného vítěze určoval dosažený počet bodů, vzájemný zápas a v poslední řadě skóre.

5. Kolín 1:16 0 bodů

Všechny týmy si odnesly ocenění v podobě pěkných upomínkových předmětů, diplomu a první tři mančafty také dostaly poháry. Udělena byla také cena fair-play za nejméně trestných minut. Tu obdržely týmy Kolína a Šumperka.

Z individuálních ocenění byl odměněn nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč. Obě dvě ceny získal bývalý hokejový útočník tehdy ještě druholigové Chrudimi Marek Kiss, který je nyní v řadách fanoušků. Nejlepším brankářem se stal chrudimský gólman, jenž pustil vůbec nejméně branek na turnaji, a to pouhých pět.

Za organizátory bych rád ještě jednou poděkoval všem zúčastněným týmům a jejich hráčům za skvěle strávený slunečný den. Doufáme, že tradice bude pokračovat a všichni se znovu zase za rok na hokejbalovém hřišti v Benátkách sejdeme!