Oficiální web HC Benátky nad Jizerou - www.hokejbenatky.cz
ON-LINE: 40. kolo, HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč, středa 17. ledna od 17:30 hodin!
Pojď hrát hokej

Rozpis ledu

 

ANKETA

Kdo bude nejproduktivnějším hráčem Benátek v rámci 4. čtvrtiny sezony?

Celkem hlasovalo 134 fanoušků.
 

FACEBOOK

 
 
 

Českobudějovičtí gólmani na benátecké štaci

Věra Novotná, 4.5.2017

Dnes otevíráme další, již devátou, kapitolu naší benátecké kroniky uplynulé sezony. V ní se podíváme znovu do modrého půlkruhu, jež vymezuje prostor pro muže s odlišnou výstrojí v týmu. Do benátecké kabiny zavítali na hostování hned dva brankáři z Českých Budějovic. Jako první přišel k řece Jizeře Petr Kváča, jenž se poté vystřídal se svým českobudějovickým kolegou Ondřejem Bláhou. Pojďme se tedy na jejich středočeské angažmá podívat.


Devatenáctiletý talent Petr Kváča, který v minulé sezoně získal za své výkony v dresu Českých Budějovic cenu pro gólmana s nejlepší statistikou v průměru obdržených branek (18 utkání, průměr 1,41), naskočil do party kolem trenéra Čelanského hned ve 2. kole. Jeho premiéra ale nebyla v konečném součtu úspěšná, neboť Benátky podlehly Slavii 2:3 v prodloužení. Petr se dvakrát posadil na lavičku benáteckých jako dvojka, sedmkrát naskočil jako startující gólman. Výsledná bilance z utkání, v nichž se postavil mezi tři tyče, je 5 výher a 2 porážky. Úspěšnost mladého brankáře v benáteckém dresu hlásí více jak devadesát procent, konkrétně 91,7%.

Poslední Kváčův zápas přišel v pětadvacátém kole, kdy Benátky zvítězily na ledě Prostějova 5:4. Po tomto zápase zamířil Petr zpět do Českých Budějovic, kde se svým celkem došel až do boje o českou nejvyšší soutěž. V baráži odehrál 11 utkání s úspěšností zákroků 92,3%.

Stejně kvalitní náhradou za mladého Petra Kváču byl jeho českobudějovický kolega Ondřej Bláha. Ten do ledového stánku v Benátkách přišel poprvé 16. listopadu, usedl ale jen na lavičku, aby kryl záda Filipovi Novotnému. O kolo později již byl ale mužem číslo 1 a svůj první ostrý zápas, v dresu s benáteckým znakem na hrudi, zvládl na výbornou. Benátky, i díky Bláhově výkonu, zvítězily nad Havířovem 3:2 v prodloužení. Ondřej vypomohl Středočechům v dalších osmi kláních a zahrál si také v mezinárodním utkání, v němž, těsně před vánočním časem, přivítali benátečtí hráči celek univerzity Bethel.

Celková bilance z Ondrových zápasů v kádru Benátek čítá tři výhry a šest porážek. I přes negativní bilanci měl ale Bláha velmi slušná čísla, což hovoří o jeho velkém potenciálu. Úspěšnost zákroků se zastavila na čísle 92,7%. I přes některé nevydařené zápasy se Bláha s benáteckým publikem rozloučil vítězně a zakončil svou benáteckou štaci tak, jako ji začal – proti Havířovu. Před svým návratem na jih Čech se po šedesáti minutách mohl zavřít naposledy do benátecké kabiny a oslavit výhru 2:1.


hodnocení článku  12345
Aktuální hodnocení (jako ve škole): 3 (hlasovalo 242 fanoušků)

 
 
© Copyright 2006 - 2018 eSports.cz, Hokej BenátkyInformace o autorských právech | RSS RSS kanál TOPlist