17. 12. 2012 | Petra Skopcová

Do Mostu za návratem na pozice pro play-off

Před Vánocemi si benátečtí stihnou udělal ještě jeden výlet. Tentokrát na sever Čech, do Mostu, kde se budou snažit zajistit si tříbodovou nadílku, aby se v tabulce opět vrátili na pozice zajišťující účast v play-off. Pokud se se svými oblíbenci nechystáte přímo na zimní stadion, můžete sledovat utkání v onlajn přenosu.

Benátky ve svém posledním domácím zápase přivítaly na svém ledě v přímém souboji o šesté místo Rebely. Ani na třetí pokus se benáteckým hokejistům proti soupeři z Havlíčkova Brodu v letošní sezóně nepodařilo bodovat. Rebelové byli v utkání ve střelbě velmi efektivní, z pouhých šestnácti pokusů prošly za Vošvrdovy hned čtyři puky. Hosté si navíc vypracovali již tříbrankový náskok, který se Benáteckým i přes závěrečný finiš nepodařilo smazat. "Začali jsme hrát až v posledních deseti minutách. Brod nás předčil skoro ve všem. Mysleli jsme si, stejně jako s Berounem, že to půjde samo, ale zmýlili jsme se. Místo toho, abychom to tady svým příchodem z Liberce posílili, tak ten tým posíláme do kolen. Všichni si myslí, že to půjde samo, ale nikdo to nechce vzít na sebe," zhodnotil utkání Petr Kica.

To Most zamířil na led Šumperka, kde skóre zápasu otevřel Michal Hlinka. O dvě minuty později dal svou premiérovou branku v dresu Draků Radek Meidl. Draci se mohli na konci první třetiny radovat z vedení 3:0, ale třetí gól jim nakonec uznán nebyl. Ve druhé třetině se trefil Heřman a snížil náskok Šumperka. Dvougólový náskok pak Drakům vrátil Vrdlovec. Do konce třetiny ještě stačil snížit Martin Frolík a v posledním dění dokázal Most skóre srovnat. V prodloužení však gól nepadl, a tak se utkání rozhodovalo až na samostatné nájezdy. Jakub Hulva se stal jediným úspěšným střelcem a druhý bod si tak připsal domácí tým.

Z obou dvou dosavadních duelů mezi Benátkami a Mostem si naši borci odvezli vítězství za tři body. A v obdou dvou zápasech vyhráli 3:2. Stejný bodový zisk by se jim hodil i v tomto zápase. Díky prohře s Brodem se v tabulce propadli až na deváté místo, ale právě tři body stačí na dotažení se zpět na Brod. Jenže stejné ambice budou mít jistě i přímí konkurenti v boji o pozice - Dukla, která míří na led Berouna a Lvi z Hradce, kteří nebudou mít jednoduchou úlohu na ledě Olomouce. "V Mostě musíme každopádně bodovat. Je jedno jestli jedním nebo třemi body, ale zespodu na nás dotírají soupeři a s těmi týmy, které jsou pod námi, musíme bodovat. Musíme hokej zjednodušit, nedělat ho tak složitý. Musíme více střílet, chodit do branky...dělat to, co neděláme teď," hledal recept na úspěch Kica.