17. 12. 2006 | Mirek Ondra, foto: Petr Kraus

Fotoreportáž ze šlágru kola, kdy do Benátek zavítalo vedoucí Vrchlabí

Z nejsledovanějšího duelu druhé ligy tohoto víkendu jsme vám přpravili podrobnou fotoreportáž. Benátky prohrávaly po první třetině 0:2. V následujícím dějství nejdříve Vrchlabí zvýšilo svůj náskok, následně pak Milan Vrzal korigoval na závěrečných 3:1 z pohledu týmu z Krkonoš. Benátky tak podlehly Vrchlabí i potřetí v řadě. Východočeši benáteckým hráčům se vším všudy vracejí vyřazení v loňském play-off a jsou přesvědčeni, že letos dokráčejí až na metu nejvyšší. Tou je postup do vyšší soutěže mezi takové kluby, jakými jsou například Mladá Boleslav, Ústí nad Labem, Chomutov či dvanácti tituly ověnčená jihlavská Dukla.

K úvodnímu vhazování se postavili Tomáš Kadeřábek a Mojmír Musil.
K úvodnímu vhazování se postavili Josef Skořepa a Mojmír Musil.

Na první gól nemuseli hráči z Vrchlabí čekat dlouho. Barek lovil puk z branky po pouhých deseti vteřinách hry. Je to nejrychlejší gól, který Benátky v této sezóně obdržely.

Gól si připsal Milan Plodek po asistenci Mojmíra Musila.

Rychlý inkasovaný gól byl jasným impulsem pro zhruba stovku fanoušků hostí. Ti své mužstvo hnali celý zápas vpřed.

Josef Skořepa s Lukášem Valkem na buly. Rozhodčí ještě posílá jednoho hráče z kruhu na vhazování.

Martin Mařík byl jeden z nejlepších hráčů na ledě. Svými kličkami motal hlavy nejednomu obránci Vrchlabí. Zde se nadechuje k jednomu ze svých sólo úniků.

Rozhodčí Hodek řeší jedno z mnoha vyloučení. Svoje rozhodnutí vysvětluje Lukáši Královi.

Tomáš Klouček odvrací puk před osamocenou benáteckou brankou.

Petr Horčička se ale dostal ke kotouči a zvyšuje na 2:0 ve prospěch Vrchlabí.

S gratulací přispěchal Milan Plodek.

Radost hráčů Vrchlabí.

Fanoušci hostí jsou u vytržení. Stokilometrová cesta za hokejem zatím splňuje všechna jejich očekávání.

Detail bývalého Nymburáka, Josefa Skořepy.

Ve svých jedenadvaceti letech je Jaroslav Borůvka již hotovým bekem, který je velmi platný ve vrchlabské defensivě.

Sólový nájezd Lukáše Krupky proti Josefu Kučerovi.

Zkouší kličku do bekhendu...

...
...

...Kučera však jeho pokus pravým betonem vychytal.

Martin Barek propustil střelu Lukáše Krále.

S gratulací k Lukáši Královi (za brankou) přispěchal Lukáš Valko.

Radost Vrchlabí z třetího gólu. Náskok začíná být pro domácí Benátky hrozivý.

Jediný odchovanec vrchlabnského hokeje v současném kádru a současně kapitán, Jiří Jakubec.

Opora v bráně týmu z Krkonoš, Josef Kučera.

Martin Holý se chystá kopnout kopnout do ležícího Horčičky.

Čárový rozhodčí se snaží zklidnit situaci.

Konflikt mezi Holým a Horčičkou vyšli hasit téměř všichni hráči Vrchlabí ze střídačky.

Sudí radši Martina Holého uklidili do rohu hřiště. Benátecký bek poprávu vyfasoval pětiminutový trest společně s vyloučením do konce utkání.

"Holas" by nejraději celou situaci konzultoval s druhým aktérem, Petrem Horčičkou.

Sudí mají plné ruce práce, aby se tito dva kohouti nedostali na dosah pěstí. Pro Martina Holého zápas končí.

Mojmír Musil má příležitost zvýšit vedení. Nedokázal však přehodit Barkův beton nastavený o rozevřenou lapačku.

Martin Mařík v dalším ze svých sól na vrchlabského brankáře. Kučera vyrazil touš pouze před sebe...

...a Milanovi Vrzalovi se otevřela prázdná branka Vrchlabí.

Milan Vrzal svou příležitost s přehledem přetavil v jediný benátecký gól v zápase.

Benátecký kotel rázem ožil.

Všichni začali doufat v nastartovaný obrat v zápase. Benátky se však do většího náporu díky častým vyloučením ve druhé třetině nedostaly.

Mladý kladenský bek ve službách Benátek nad JIzerou, David Růžička.
Mladý kladenský bek ve službách Benátek nad Jizerou, David Růžička.

Josef Kučera očima vytěsňuje puk mimo bránu. Střela šla nad.

Situace po čistém střetu Petra Štracha. Od chybujícího arbitra vyfasoval pět minut plus do konce utkání a mohl tak v šatně společně Martinem Holým utrousit nejednu poznámku na průběh zápasu.

Na ledě zůstal ležet Petr Horčička, který dostal úder ramenem přímo na bradu. K němu se bleskově doklouzali vrchlabští zdravotníci.

S Horčičkou to už nevypadá tak zle, jako když ležel bez hnutí na ledě.

Jiří Jakeš se bil jako lev a žádný puk pro něj nebyl ztracený. Zde v obležení obranné dvojice, Tomáše Vyskočila a Jiřího Svobody.

Fandové z Vrchlabí se podíleli na jedné z největších návštěv v letošní sezóně.

Po faulu na hlavu, které sudí Hodek slíbil tvrdě trestat, zůstal na zemi Jiří Kristek. Zákrok se však kupodivu celého benáteckého kádru obešel bez trestu.

Martin Barek si na nedostatek práce v sobotním šlágru kola určitě stěžovat nemohl.

Sporná situace v druhé části poslední třetiny. Jeden z Vrchlabských hráčů natlačil Martina Kocmana do vrchlabské branky, následně zde skončil projektyl, který vyslal od modré čáry Petr Pešek.

Benátecký kanonýr Martin Kocman.

Sudí Pavel Hodek změnil očekávaný duel prvního s třetím místy ve frašku. Nad jeho výroky by si mohl nejeden hokejový divák hlavu ukroutit.

Milan Gajda v rohu kluziště střeží Mojmíra Musila.

V druhé půli posledního dějství nabídl sudí (nejspíš jako kompenzaci) Benátkám tři přesilové hry. Domácí ale touto výzvou pohrdli.

Tomáš Klouček pálí v závěrečném náporu na brankáře Kučeru. Ten však jeho pokus viděl a měl spousty času správně nastavit vyrážečku.

Ani závěrečná přesilovka pěti proti třem kýžený úspěch nepřinesla.

Při podávání rukou byli určitě veselejší hráči Vrchlabí.