6. 9. 2023 | Martina Nová, Tomáš Nejedlo

Benátky udělily Kobře lekci z produktivity a berou výhru 4:1

přát., středa 6. 9. 2023
Kobra Praha - Benátky n.J. KOB - BEN
Čtvrtou přípravnou výhru si připsali benátečtí hokejisté v herní praxi před startem nové sezóny. Stalo se tak na ledě pražské Kobry, kde svěřenci trenérů Nováka, Škalouda a Vorla vyškolili svého soupeře z produktivity. Podpořeni výborným výkonem Radima Hradiského v brance sami čtyřikrát skórovali, a sice dvakrát kanonýrem Šafránkem a po jedné brance pak přidali Jankovský s Hejňákem. Vzešla z toho výhra 4:1.
Kobra Praha: Pittr (41. Kmec) – Pelant, Šteiner, Duda, Dráb, Holý, - Houška, Dominik Novák, Kvasnička, Bříška, Šťastný, Tichý, Havrda, Matuška, Nagy, Vlček, Petrák, Dudáček.
Benátky n.J.: Hradiský (Brázdil) – Čížek, Němeček, Klodner, Kulvejt, Tondr, Kuna, David Novák - Hozák, Kučera, Řepík, Jankovský, Šafránek, Zumr, Hejňák, Dvořák, Peca, Havlas.
Branky a nahrávky: 52. Matuška (Pelant) - 8. Šafránek (Zumr), 20. Jankovský (Tondr, Šafránek), 29. Hejňák (Zumr), 35. Šafránek (Dvořák). Rozhodčí: Hrdlička - Figer, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 50:23. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Do utkání lépe vstoupili domácí z Braníku. Hradiský měl v úvodních momentech plné ruce práce, všechny šance Pražanů ale úspěšně vykryl. Hosté ze Středočeského kraje se postupně osmělili a nakonec se také jako první prosadili. Již v 8. minutě otevřel skóre David Šafránek a Kobře to sebralo vítr z plachet. Do sedla se pokusili domácí vrátit v přesilové hře, nicméně vlivem tlaku do branky se sami provinili faulem. I když Braničtí v oslabení neinkasovali, gólu do šatny se nevyhnuli. Ve 20. minutě na dvoubrankový rozdíl zvýšil Václav Jankovský.

Druhá třetina měla trochu volnější tempo, nicméně i tak byly vidět šance na obou stranách. Po chybě Šťastného na čáře mohl skórovat Hozák, ale Pittr zasáhl. O chvíli později měl šanci na hokejce pro změnu Kvasnička, jenž minul spoluhráče u branky. Kobra dostala šanci snížit manko v další početní výhodě, nicméně krátce po jejím konci usedl na trestnou lavici domácí Havrda a Benátky provinění potrestali. Na 3:0 zvýšil Pavel Hejňák. Pražané byli psychicky na dně a hosté je tlačili do vlastního pásma. Vše vyústilo ve čtvrtý gól týmu z Pojizeří, pod který se zapsal opět David Šafránek.

Do třetí části nastoupil v domácí brance Matěj Kmec, oproti svému předchůdci ale měl klidnější pobyt v brankovišti, neboť se tempo hry zvolnilo. Nakonec se domácím hokejistům podařilo odčarovat Hradiského kouzlo, v 52. minutě Jan Matuška protlačil kotouč za jeho záda a snížil stav na 1:4. K vidění byla dokonce hra čtyři na čtyři, do konce základní hrací doby už ale další gól nepadl a domácí padli 1:4.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že jsme domácímu týmu dali lekci z produktivity. Musím pochválit naše mladé hráče. Hodně se ale musíme zlepšit v obraně.