31. 8. 2023 | Vendula Zdražilová, Tomáš Nejedlo

Brzké vedení v Děčíně Benátečtí neudrželi a padli 1:3

přát., čtvrtek 31. 8. 2023
Děčín - Benátky n.J. DEC - BEN
Druhý ze tří po sobě jdoucích zápasů na přelomu srpna a září mají za sebou benátečtí hokejisté. Představili se na ledě Děčína a vedli tam brzkým gólem Václava Jankovského. Další puk už ale Lukáš Lavinger za svá záda nepustil, a tak domácí postupně otočili vývoj zápasu. Pomohly jim k tomu i časté přesilovky, hosté putovali na trestnou lavici celkem sedmkrát. Rozhárané utkání nakonec dopadlo výsledkem 3:1. V benátecké brance se vystřídali oba brankáři, Daniel Hofman musel nuceně ve 23. minutě střídat pro zranění v obličeji po zásahu protihráče a doufejme, že bude brzy fit! Hned další den Benátky hostí Řisuty, hrát se bude od 17:30 hodin a slavnostně budou uvedeny do provozu nové mantinely!
Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, D. Petrásek, Kučera (C), Zedek, Starý, Bartoň -Tůma, Nezbeda, Faigl – Smola, Jursa, Macek – Parshakov, Príhoda (A), Chovanec – Hruška.
Benátky n.J.: Hofman (23. Brázdil) - Kuna, Němeček, Klodner, Kulvejt, Antoš, Haspeklo, Stach - Jankovský, Zumr, Martínek - Dvořák, Havlas, Kusý - Hejňák, Král, Plíšek - F. Douša.
Branky a nahrávky: 13. Faigl (Nezbeda, Tůma), 52. Nezbeda (Faigl, Tůma), 59. Brož (Nezbeda, Tůma) – 4. Jankovský (Martínek, Zumr). Rozhodčí: Kouřil – Tenkrát, Brňák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 262. Střely na branku: 38:24. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Na první gól se dlouho čekat nemuselo, jelikož už v čase 3:22 se prosadily Benátky. Viktor Martínek zpoza branky našel v mezikruží Václava Jankovského, který bekhendem prostřelil Lukáše Lavingera - 0:1. Vedení hostům však vydrželo jen do začátku 13. minuty, kdy přišlo vyrovnání ze strany Děčína. Tomáš Faigl se po střele Tomáše Nezbedy dostal k odraženému kotouči, položil si gólmana a neomylně zakončil do odkryté klece - 1:1. Za dvě minuty mohlo být na střídačce Medvědů ještě veseleji, jenomže David Tůma z dobré pozice jen těsně minul horní tyč.

Ve 24. minutě museli jít hráči Děčína do tří, ovšem 45 sekund dlouhé dvojnásobné oslabení zvládli. Ve 28. minutě byl v pozoru Lukáš Lavinger a s šancí soupeře si poradil. Ve 33. minutě měl při přesilové hře velkou možnost skórovat David Tůma, ale svým pokusem opět mířil těsně nad bránu.

Úvod třetí periody patřil Medvědům, kteří se díky Aleši Mackovi dostali do dvou zajímavých příležitostí. Hlavně ta druhá byla pohledná, když se děčínský útočník prodral z půlky hřiště až k zakončení, avšak Jaroslav Brázdil proti němu zakročil. Ve 47. minutě napřáhl nebezpečně Ondřej Príhoda, nicméně lapačkou zasáhl brankář Benátek. Dlouho vyrovnaný stav vydržel až do 52. minuty, kdy domácí využili přesilovku. Po závaru před Brázdilem se nejlépe zorientoval Tomáš Nezbeda, jenž dostal puk do sítě – 2:1. V čase 58:11 podtrhl vítězství Děčína střelou od modré Vladimír Brož a stanovil konečný stav – 3:1.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Byl to hodně zvláštní zápas, který byl hodně rozkouskovaný. Soupeř moc nechtěl hrát, chtěl se bít. Rány rozdával a když je měl přijmout, tak se zlobil. Bylo to divné. S utkáním jsem nespokojený. Vůbec se mi dnešní hra nelíbila.