1. 9. 2023 | Tomáš Nejedlo

Kanonýr Šafránek při návratu režíroval přípravnou porážku Řisut

přát., pátek 1. 9. 2023
Benátky n.J. - Řisuty BEN - RIS
Po nemoci a krátkém tréninku se kanonýr benáteckého týmu David Šafránek vrátil do sestavy v plné parádě! V přípravném utkání s Řisuty, kdy se slavnostně stříhala páska otevření nových mantinelů, nejprve dvěma góly otevřel gólový účet zápasu (ten druhý dokonce ve dvojnásobném oslabení po spolupráci s parťákem Václavem Jankovským) a poté ještě dvěma asistencemi u gólů Dominika Zumra a Jana Klodner přispěl k celkové výhře 5:1. V prostřední třetině ještě jednu branku přidal povedenou tečí Viktor Martínek a Benátky tak v pátečním večeru zaslouženě přehrály svého druholigového soupeře. Další příprava čeká na svěřence hlavního kouče Martina Nováka ve středu 6. září v hlavním městě, na ledě Kobry.
Benátky n.J.: Brázdil (Hradiský) – Kuna, Macura, Němeček, Čížek, Kulvejt, Klodner – Martínek, Peca, Plíšek – Zumr, Šafránek, Jankovský – Řepík, Kučera, Hozák – Vorel.
Řisuty: Horák (Zeithaml) – Volráb, Řepka, Janda, Malovický, Strnad, Nerad, Jakubec, Vorobjev – Janeček, Pejchal, Okegawa, Výrut, Chamrád, Čech, Pulda, Špaldoň, Dobrov.
Branky a nahrávky: 2. Šafránek (Klodner, Zumr), 6. Šafránek (Jankovský), 8. Zumr (Šafránek, Klodner), 25. Martínek (Němeček, Plíšek), 56. Klodner (Jankovský, Šafránek) – 45. Janeček. Rozhodčí: Nedvěd - Brož, Kettner. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 303. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Přesně minutu a devatenáct sekund trvalo kanonýru Davidu Šafránkovi při svém návratu na led, aby skóroval. Svůj instinkt zabijáka na ledě potvrdil po vyhraném vhazování a poté, co mu kotouč předložil Jan Klodner a z téměř nulového úhlu zamířil přesně pod břevno - 1:0. Ještě větší parádu pak David Šafránek společně se svým parťákem Václavem Jankovským předvedl v čase 5:25. Ve dvojnásobném oslabení tří proti pěti unikli do brejku, vyměnili si puk a po zakončení urostlého forvarda se Benátky radovaly z druhé trefy - 2:0. Poté se Benátečtí radovali pro změnu v přesilové hře, tentokrát byl Davida Šafránek v roli asistujícího hráče, když po jeho střele byl u dorážky rychlý Dominik Zumr a bylo to o tři branky - 3:0.

Ve druhé třetině padla pohříchu jen jedna branka, a sice těsně po skončení přesilovky, když po Němečkově střele od modré čáry chytře vložil do dráhy letu puku hůl Viktor Martínek a po jeho teči se ocitl pul v řisutské brance počtvrté - 4:0. Ve 33. minutě mohl David Šafránek dovršit svůj hattrick, našlápl na levém křídle, viděl před sebou odkrytou část branky, tak vypálil, ale orazítkoval pouze tyč hostující klece.

Ve třetí třetině se dočkali i hosté, a to ve vlastním oslabení. Petr Janeček ujel do brejku, nerozpakoval se a z mezikruží se trefil nad Brázdilovu lapačku - 4:1. Pátá právě teď odbila - zpívá se ve skladbě Zuzany Norisové.. V Benátkách v pátek večer odbila v čase 55:41, po pěkné kombinaci po ose Šafránek, Jankovský střílel přesně do horní části branky Jan Klodner a uzavřel tak gólový účet tohoto utkání - 5:1.

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): Bylo to třetí utkání ve třech dnech. Pro některé kluky to bylo těžké na morál. Jsem strašně rád, že se vrátil David Šafránek a potvrdil, že je to střelec od přírody. Smekám klobouk před Řisuty za to, jak bojovali. Zápas vypadá výsledkově snadně, zase tak jednoduchý ale nebyl. Hodně nás prověřil a také nám ukázal spoustu nedostatků, na kterých musíme pracovat.